Wnętrza

Projekty wnętrz

Projektowanie wnętrz jest jak szycie ubrania na miarę - musi pasować do właściciela, być w jego guście, a przede wszystkim spełniać swoją funkcję poprzez odpowiednią ergonomię. Podstawą pracy nad wnętrzem jest dobór odpowiednich motywów przewodnich, które w spójny sposób będą przenikać się we wnętrzu. Nazywam to Projektowaniem Emocjonalnym, bo końcowy efekt ma właśnie wpływać pozytywnie na emocje właściciela, który będzie dobrze się czuł w swoim otoczeniu. Odpowiednie wybranie ważnych cech, tekstur, motywów zapewnią ten komfort. Nieodłącznym warunkiem jest również zachowanie ergonomii wnętrza - zadbam o to, aby było wygodnie i funkcjonalnie oraz oczywiście w zaplanowanym budżecie.

Wszystkie idee i pomysły składają się na ostateczną koncepcję, która przebiega w praktyce następująco:

  1. Projekt funkcjonalny na rzucie - tworzymy 1,2,3... układy wnętrza, aby jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń - czasami trzeba coś wyburzyć, innym razem dobudować lub przesunąć. Na tym etapie wybieramy ostateczny układ pomieszczeń oraz umiejscowienia kluczowego wyposażenia.
  2. Monochromatyczny model 3D - tworzymy podstawowe bryły mebli i wyposażenia w przestrzeni, aby ocenić odpowiednie zagospodarowanie wnętrza.
  3. Dobieranie materiałów i wyposażenia - mając na uwadze preferencje kolorystyczne, wzornictwo, styl wnętrza oraz budżet - dobieramy odpowiednie wykończenie i wyposażenie wnętrza.
  4. Wizualizacja wnętrza - wyselekcjonowane materiały i wyposażenie pokazujemy w formie wizualizacji, aby potwierdzić słuszność koncepcji.
  5. Rysunki techniczne - żmudna praca rozrysowania wszystkich niezbędnych detali dla wykonawców, aby wnętrze było dokładnie takie, jak zaplanowaliśmy. Powstają rysunki techniczne elektryki i wod-kan, okładzin ściennych i podłogowych oraz mebli. Szczegółowe zestawienie materiałów, ilości i cen dla klienta, pozwala wygodnie zaplanować zakupy.
  6. Wykonanie - pomagam przy wyborze ekipy remontowej lub polecam sprawdzoną na "własnej skórze". Jeżeli nie macie czasu i chęci na borykanie się z remontem, mogę zająć się wykonaniem wnętrza "pod klucz".
  7. Sesja zdjęciowa - dla uwieńczenia naszych wspólnych wysiłków, po zrealizowaniu inwestycji, robimy profesjonalną sesję zdjęciową wnętrza.