Wnętrza prywatne

Projekty wnętrz

Projektowanie wnętrz jest jak szycie ubrania na miarę – musi pasować do właściciela, być w jego guście, a przede wszystkim spełniać swoją funkcję poprzez odpowiednią ergonomię. Podstawą pracy nad wnętrzem jest dobór odpowiednich motywów przewodnich, które w spójny sposób będą przenikać się we wnętrzu oraz wyrażać ich właścicieli. Końcowy efekt ma wpływać pozytywnie na emocje i samopoczucie właściciela, który będzie się dobrze czuł w swoim wnątrzu. Odpowiednie dobranie istotnych elementów, tekstur, kolorów oraz motywów gwarantuje komfort mieszkania, a meble zaprojektowane „na miarę” będą spełniały wszystkie potrzeby mieszkańców. Nieodłącznym warunkiem jest również zachowanie ergonomii wnętrza – zadbam o to, aby było ono wygodnie i funkcjonalnie oraz oczywiście, w zaplanowanym budżecie.

Emilia Markowicz, architekt wnętrz

Przebieg procesu projektowania wnętrz:

  1. Projekt funkcjonalny na rzucie– tworzymy 1,2,3… układy wnętrza, aby jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń – czasami trzeba coś wyburzyć, innym razem dobudować lub przesunąć. Na tym etapie wybieramy ostateczny układ pomieszczeń oraz umiejscowie kluczowego wyposażenia.
  2. Monochromatyczny model 3D– tworzymy podstawowe bryły mebli i wyposażenia w przestrzeni, aby ocenić odpowiednie zagospodarowanie wnętrza.
  3. Dobieranie materiałów i wyposażenia– mając na uwadze preferencje kolorystyczne, wzornictwo, styl wnętrza oraz budżet – dobieramy odpowiednie wykończenie i wyposażenie wnętrza.
  4. Wizualizacja wnętrza– wyselekcjonowane materiały i wyposażenie pokazujemy w formie wizualizacji, aby klient mógł zobaczyć efekt końcowy.
  5. Rysunki techniczne– tworzenie dokumnetacji wszystkich niezbędnych detali dla wykonawców, aby wnętrze było wykończone według projektu. Powstają rysunki techniczne elektryki i wod-kan, okładzin ściennych i podłogowych oraz mebli. Szczegółowe zestawienie materiałów, ilości i cen dla klienta, pozwala wygodnie zaplanować zakupy.
  6. Wykonanie– doradzamy przy wyborze ekipy remontowej. Jeżeli nie macie czasu i chęci na borykanie się z remontem, możemy zająć się wykonaniem wnętrza „pod klucz”.
  7. Sesja zdjęciowa– po zrealizowaniu inwestycji, robimy profesjonalną sesję zdjęciową wnętrza.